Jak szybko schudnąć? 11 wskazówek

Dziewczyna z szybką utratą wagi

Jak szybko schudnąć?A przynajmniej jak schudnąć, choć nie szybko? Wiele osób zadaje sobie te pytania, ale niewielu wie, jak zorganizować tę właśnie utratę wagi. Jak, czego i kiedy używać, jak dobrze ugotować, zjeść po szóstej wieczorem czy nie, czy można pić wodę z jedzeniem? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w tym artykule.


Czym jest prawidłowe odżywianie?


Odpowiedź jest prosta – to dieta składająca się z naturalnych i świeżych produktów, przygotowanych w taki sposób, aby nie obciążać ani nie zakłócać przewodu pokarmowego. Wszyscy ludzie są różni i te same produkty mogą wpływać na ludzi w różny sposób. Jedna osoba może pić litry mleka, podczas gdy inna może mieć nietolerancję laktozy, dlatego mleko nie będzie dla niego specjalnie odpowiednie. Dlatego przy określaniu prawidłowego odżywiania ważny jest czynnik indywidualności dla każdego konkretnego organizmu.

Mimo różnic indywidualnych nadal można wskazać podstawowe postulaty prawidłowego odżywiania, dla niektórych okażą się one swoistym sekretem.


1. Pij dużo płynów


Woda jest podstawą wszystkiego, bez wody nie ma życia, bez niej człowiek może żyć tylko kilka dni. Konieczne jest, aby nie ograniczać spożycia płynów, próbując schudnąć. Wiele osób na diecie grzeszy tym złudzeniem, nie popełniaj błędów! Jako źródła płynu najlepiej używać zwykłej oczyszczonej wody. Możesz pić w każdych okolicznościach, nawet jeśli nie masz ochoty na picie. Nabierz nawyku picia często i po trochu. Zacznij od szklanki ciepłej wody zaraz po snem, a następnie wypij szklankę między posiłkami. Wskaźnikiem wystarczającego spożycia płynów jest kolor moczu - jeśli jest to bogaty żółty kolor, oznacza to brak przyjmowania płynów, dlatego należy go zwiększyć. Ogólnie zaleca się spożywaćokoło 2 litrów płynów dziennie, a w gorącym sezonie nawet 3, a nawet 4 litry!


2. Jedz częściej


Jednym z sekretów prawidłowego odżywiania jest częstoposiłki frakcyjne w małych porcjach, dotyczy to zwłaszcza osób cierpiących na choroby przewodu pokarmowego, na przykład dyskinezy pęcherzyka żółciowego. Przy odżywianiu frakcyjnym żółć w woreczku żółciowym nie gromadzi się i nie powoduje bólu. Drugi plus to to, że przewód pokarmowy nie zostanie przytłoczony dużą objętością pokarmu, co uwolni Cię od wzdęć i ciężkości w żołądku. Ponadto nie będzie zbyt dużo insuliny uwalnianej do krwi, co zapobiegnie gromadzeniu się tłuszczu.


3. Nie pomijaj śniadania


Wiele osób pomija śniadanie, zastępując je filiżanką kawy i ciastkiem. Zdecydowanie odradzam robienie tego.po pierwsze, kawa na pusty żołądek jest szkodliwa, o wiele bardziej przydatne jest wypicie szklanki ciepłej wody.Po drugie, rano musisz energetyzować swój mózg i ciało, najlepiej poradzą sobie z tym pokarmy węglowodanowe w postaci różnych zbóż.Po trzecieWedług badań ci, którzy nie opuszczają śniadania, spożywają mniej bzdur w ciągu dnia, takich jak ciastka, słodycze, ciasta i fast foody, a to nie pasuje do koncepcji dobrego odżywiania, znacznie mniejszej utraty wagi.

Pełne śniadanie jest niezbędne do utraty wagi

4. Daj pierwszeństwo naturalnej, świeżej żywności


Zdecydowanie polecam rezygnację z kiełbas, wędlin, półproduktów, konserw na rzecz produktów naturalnych takich jakmięso,ryba,ptak,jajka,twarożek,mlekoorazróżne zboża. . . Wyjątkiem mogą być produkty takie jak wędzona pierś z kurczaka czy gotowana wieprzowina. Zrozum, że kupując kiełbasę, prawdopodobnie otrzymasz produkt niskiej jakości, który nie zawiera deklarowanych składników. O wiele bardziej przydatne (i tańsze! ) jest kupowanie kawałka mięsa. W procesie odchudzania niezwykle ważne jest liczenie kalorii i składników odżywczych, a przy produktach niskiej jakości można znaleźć się w nieprzyjemnej sytuacji.


5. Jedz warzywa i owoce


Nieodłączną częścią prawidłowej i zdrowej diety jest obecność w diecie warzyw i owoców. Warzywa są pożądane do jedzeniasurowe lub duszone, w ten sposób zachowana jest większość składników odżywczych. Warzywa odgrywają kluczową rolę w odchudzaniu. To dość proste – warzywa przyczyniają się do sytości, a uczucie głodu na diecie prędzej czy później się nasili. A dieta, jak rozumiemy, jest podstawą odchudzania. Wypełniając żołądek warzywami, można zdusić uczucie głodu, chroniąc się tym samym przed niekontrolowanym jedzeniem. Dodatkowo warzywa i owoce mają niezwykle pozytywny wpływ na proces trawienia.Zaleca się spożywanie co najmniej 400 g warzyw i owoców dziennie. . .


6. Pozwól sobie na zakazane jedzenie


Jak więc pytasz, w końcu zalecono powyżej wykluczenie takiej rzeczy? Ale chodzi o to - nadal nie warto całkowicie wykluczać takich produktów, ponieważ w końcu człowiek może się uwolnić i pożreć to, co było mu przez długi czas zabronione. Aby temu zapobiec, całkowicie dopuszczalne jest zjedzenie raz na jeden lub dwa tygodnie czegoś smacznego: tabliczki czekolady, ciasta, pizzy lub jakiegoś fast foodu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że chodzi o ilość, więc nie należy przejadać się takimi produktami. Ta technika nazywa się cheat meal i służy do wyładowania psychiki dietetyka. A dobry nastrój jest kluczem do wysokiej jakości utraty wagi.


7. Przygotuj jedzenie prawidłowo


Każdy, nawet najbardziej użyteczny i wysokiej jakości produkt, może zostać zamieniony w truciznę, po prostu przez niewłaściwe jego przygotowanie. Powinien mieć pierwszeństwogaszeniegotowaniedla parylubpieczenie. . . Jeśli naprawdę chcesz być smażony, lepiej gotować na oliwie z oliwek i na patelni pokrytej teflonem. Grillowanie to dobry wybór.


8. Jedz po 18: 00


To całkowicie błędne przekonanie, że jedzenie po godzinie 18: 00 jest szkodliwe, a to prowadzi do przybierania na wadze. Możesz jeść o każdej porze dnia, tylkoostatni posiłek powinien być 1-2 godziny przed snem. . . Przejadanie się prowadzi do przybierania na wadze, to nie ma znaczenia, przed 18: 00 lub po. Ważna jest tylko całkowita liczba kalorii spożywanych dziennie. Jeśli chcesz schudnąć, musisz wydać więcej energii, niż masz. Można to osiągnąć poprzez zmniejszenie ilości spożywanego pokarmu i zwiększenie aktywności fizycznej.


9. Włącz zupy do diety


Pokarmy płynne lub pokruszone są bardziej strawne niż pokarmy twarde i gruboziarniste. Zupy to idealny dodatek do zdrowej diety. Można je stosować jako pierwsze danie, spożywane przed daniem głównym lub jako samodzielne danie, przygotowując zupę puree.

Zupa to idealne danie do prawidłowego odżywiania podczas odchudzania

10. Jedz w zrelaksowanym i przyjemnym otoczeniu.


Niejednokrotnie zauważono, że jeśli osoba jest pozytywnie nastawiona do przyjmowania pokarmu, przyjmuje go powoli i w spokojnej atmosferze, to takie jedzenie jest lepiej przyswajalne i nie powoduje dyskomfortu. Wręcz przeciwnie, jedzenie spożywane w biegu lub w złym nastroju może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Warto również wspomnieć, że jedzenie nie powinno być zbyt gorące ani zbyt zimne, może to pogorszyć jego wchłanianie. Narządy trawienne i układ nerwowy są ze sobą ściśle połączone, dlatego zawsze staraj się jeść w spokojnym stanie.


11. Nie przejadaj się


Przejadanie się jest głównym wrogiem pięknej sylwetki. Jak ustalić, kiedy jeść wystarczająco dużo? Należy pamiętać, że uczucie sytości przychodzi tylkow 20-30 minutpo jedzeniu i do tego momentu możesz jeść dużo, nie podejrzewając, że przekroczyłeś już swoje optimum. Dlatego uważaj, wstawaj od stołu z lekkim uczuciem głodu, absolutnie nie warto jeść za dużo.