Ćwiczenia fitness na odchudzanie brzucha i boków: sekrety, dzięki którym naprawdę działają

ćwiczenia na odchudzanie boków i brzucha

Nawet przy niewielkiej nadwadze figura kobiety wygląda pięknie, jeśli występuje kontrast między talią a biodrami. Dlatego wielu poszukuje ćwiczeń fitness, aby schudnąć na brzuchu i bokach - aby osiągnąć efekt „klepsydry". Ale jak to zrobić? Czy to ćwiczenia czy metoda treningowa? A może wszystko zależy od odżywiania? A może nie da się schudnąć w ściśle określonym miejscu? Zastanówmy się, jak usunąć brzuch i uszy.

Jak usunąć brzuszek z fitnessem?

Tłuszcz z brzucha opuszcza się tylko wtedy, gdy występuje niedobór kalorii w codziennej diecie. Można go stworzyć albo poprzez zmniejszenie spożycia kalorii - poprzez skrócenie jadłospisu, albo poprzez zwiększenie ich spożycia - w celu wykonania ćwiczeń fitness, aby schudnąć na brzuchu i po bokach. Jedynym problemem jest to, że opuści on ciało stosunkowo równomiernie i szybciej, jeśli jest więcej określonych receptorów.

Uwalnianie kwasów tłuszczowych z adipocytów jest regulowane hormonalnie: jest aktywowane przez katecholaminy (adrenalinę, norepinefrynę), hormon somatotropowy (hormon wzrostu) i glukagon, hormon trzustki i przewodu pokarmowego, który jest uwalniany przy niskim poziomie cukru we krwi. I najszybciej zostaną uwolnione tam, gdzie jest więcej receptorów dla tych hormonów, co zależy od genetyki, a nie od tego, gdzie chcemy.

Dlaczego u kobiet o figurze gruszkowatej tłuszcz przede wszystkim opuszcza brzuch i jest bardzo trudny do odpędzenia z bioder, podczas gdy w jabłkach uda „wysychają" niemal natychmiast, ale jak usunąć brzuszek jest problemem? Tylko z powodu rozmieszczenia receptorów.

Ale jeśli liczba receptorów nie jest tak duża, efekt można osiągnąć poprzez ilość hormonów - zwiększając krążenie krwi w interesującym nas obszarze, tak aby życiodajny płyn dotarł tam jak najwięcej. .

Dlatego trzeba włączyć pobudzającą muzykę - stymuluje uwalnianie hormonów niezbędnych do spalania tłuszczu - oraz ćwiczenia. W trybie wielokrotnego powtarzania i przez długi czas, dzięki czemu mięśnie brzucha i boków wymagają dużo krwi, a ona wpada w te obszary. Ćwiczenia przez mniej niż pół godziny dla efektu miejscowego spalania tłuszczu nie mają sensu.

Ćwiczenia fitness na odchudzanie brzucha i boków: lista

Jakie ćwiczenia fitness, aby schudnąć na brzuchu i bokach, musisz wykonywać przez pół godziny lub godzinę?

 1. Chrupnięcia na prasie to najczęstsze uniesienia tułowia nad łopatkami z pozycji leżącej.
 2. Leżąca noga unosi się.
 3. "Rower".
 4. „Nożyczki" (w pozycji leżącej nogi są uniesione nad podłogą, rozłożone i złączone).
 5. Brzuszki (podnoszenie całego ciała) - przejście z pozycji leżącej na podłodze do pozycji siedzącej i odwrotnie).
 6. „Brzoza" - leżąc na podłodze podnieś nogi do góry i unieś miednicę z podłogi do dolnej części pleców.
 7. Boczne brzuszki - leżąc na podłodze na plecach z lekko ugiętymi nogami rozciągnij jedną lub drugą ręką stopę o tej samej nazwie (to samo można zrobić leżąc na boku).
 8. Brzuszki ukośne to normalne brzuszki, ale jednocześnie sięgnij ręką do przeciwnej nogi, obracając ciało.
 9. Boczne wygięcia z pozycji stojącej.
 10. Obrót ciała w pozycji stojącej lub siedzącej.
 11. Wisząca noga unosi się na drążku lub wspiera na nierównych prętach.
 12. Skręcanie na pochyłej ławce.
 13. Skręcanie wałkiem - od pozycji siedzącej na kolanach, tocz wałek przed sobą do maksymalnego prostowania i do tyłu.
 14. Skręcanie z fitballem - z pozycji leżącej, stopami na fitball, obróć fitball stopami, podciągając kolana do klatki piersiowej i prostując ją z powrotem.
 15. Skręcenie z górnego bloku - usiądź na kolanach, uchwyt bloku znajduje się za szyją, pochyl się do przodu z tej pozycji, ciągnąc uchwyt za sobą.

Im więcej powtórzeń z rzędu, tym lepiej. Pomiędzy seriami powinien być minimalny odpoczynek.

Dlaczego ćwiczenia fitness odchudzające brzuch i boki nie doprowadziły do pojawienia się talii?

Ale nawet te metody usuwania brzucha mogą nie działać. Dlaczego? Możesz mieć słabo rozwiniętą sieć kapilarną w obszarach problemowych. Konieczne jest upewnienie się, że ściany małych naczyń są nienaruszone - weź przeciwutleniacze chroniące naczynia włosowate, uzyskaj wystarczającą ilość witamin A i E.

Ponadto katecholaminy działają na uwalnianie tłuszczów poprzez szereg reakcji z udziałem enzymów o niejasnych nazwach - cyklazy adenylanowej, cAMP, kinazy białkowej i wielu innych. Te słowa nie służą zastraszeniu, ale zrozumieniu - reakcji pośrednich jest wiele, a jeśli zabraknie w nich udziału jakiegoś pierwiastka śladowego, proces zostanie zakłócony.

Na przykład cyklaza adenylanowa działa tylko w obecności jonów magnezu. Dlatego chcąc skutecznie schudnąć, musisz przyjmować suplementy bogate w szeroką gamę minerałów. Człowiek nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć, ale natura może i stworzyła takie produkty. Na przykład mleczko pszczele, pyłek pszczeli. A ich włączenie w kompleks witamin i przeciwutleniaczy pozwala organizmowi dostarczyć wszystko, czego potrzebuje do „spalania" tłuszczów.

Ponadto możesz nie mieć wystarczającej ilości adrenaliny do wykonywania ćwiczeń fitness na brzuch i boki, a nie do ogólnej utraty wagi. Ale są naturalne substancje, które wpływają na jego receptory - tak zwane adrenomimetyki. Należą do nich synefryna, związek otrzymywany ze skórki grejpfruta. Leki odchudzające z synefryną pomagają wywołać lipolizę, aw połączeniu z l-karnityną wykorzystują również uwolnione tłuszcze jako paliwo do reakcji komórkowych.